YURT HİZMETLERİ

Devlet Yurtları ve Üniversite Yurtları

Türkiye’deki devlet yurtlarının tamamı ve üniversite yurtlarının neredeyse tümü kadın ve erkek öğrenciler için ayrı ayrıdır. Odalarda kalan öğrenci sayısı değişken olmakla beraber, ücret tarifeleri genellikle odada kalan kişi sayısına bağlı olarak artabilir ya da azalabilir.

Oda ve ortak kullanım alanlarında bir öğrencinin ihtiyacı olabilecek her mobilya öğrencilere hazır olarak sunulur. Yurtlarda tüm öğrencilerin erişimine açık kablolu/kablosuz internet hizmeti bulunur. Bazı yurtların kendi kafeteryası vardır ve buralarda genellikle kahvaltı ve akşam yemek verilir. Televizyon odası, çalışma odası, mutfak gibi ortak alanlar da öğrencilerin kullanımına açıktır.

KYK tarafından işletilen yurtların aylık ücretleri 2020 yılı için 215 TL ile 340 TL arasında değişmektedir. Üniversite yurtlarının ücretleri ise her üniversitede ve konaklanan odanın fiziki özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bu konuda en güvenilir ve en güncel bilgiyi başvuracağınız üniversitenin internet sayfasını ziyaret ederek edinebilirsiniz.

More than 25 Years
of Experience

We work with ambitious leaders who want their future to be successful and help them achieve extraordinary outcomes.

0

projects complited

0

awards wining

0

workers employed

0

satisfied customers
×